Pondelok - Piatok, 8:00 - 15:00
Zavolajte nám: +421 903 999 921

Implantológia

Aj tie najlepšie protézy budú vždy cudzím predmetom, ktorý si vyžaduje značnú starostlivosť. Pri klasickom mostíku treba zbrúsiť zdravé susedné zuby. Pri zacelení medzery použitím implantátu nie sú susedné zuby nijako zasiahnuté. V súčasnej dobe sa náhrada implantátom stáva metódou prvej voľby.

Rozvoj dentálnej implantológie v posledných rokoch výrazne ovplyvnil možnosť náhrady stratených alebo nezaložených zubov. Zubný implantát je zjednodušene skrutka vyrobená z bio inertného materiálu, ktorá po zavedení do čeľustnej kosti nahradí funkciu zubného koreňa. Hlavnou výhodou použitia dentálnych implantátov oproti konvenčným mostíkom je možnosť ponechania susedných zdravých zubov nepoškodených brúsením. Môžeme takto nahradiť zuby v rozsahu od jedného zuba až po kompletnú rekonštrukciu bezzubej čeľuste snímateľnou alebo fixnou náhradou.

Náhrada strateného zuba však nie je iba o zavedení dentálneho implantátu a jeho opatrení keramickou korunkou. Pokiaľ má implantát v čase správne fungovať a pritom vyzerať ako prirodzený zub, je potrebné správne a stabilne zrekonštruovať mäkké aj tvrdé tkanivá v jeho okolí. Na tieto tkanivové regenerácie tu kladieme veľký dôraz.

V prípade, že sa rozhodnete pre túto formu náhrady, budete pozvaní na konzultáciu spojenú s klinickým vyšetrením a 3D röntgenom. Na ich základe Vám skúsený odborník ponúkne ideálne riešenie Vašej situácie.

Zavádzame implantáty overenej značky DOPLN s viac ako 25-ročnou praxou na trhu a pre náročnejšiu klientelu ponúkame špičkové švajčiarske implantáty značky DOPLN.

Implantológia